Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Hizmet Sözleşmesi

Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Hizmet Sözleşmesi TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan bir sözleşmedir.  Her yıl yayınlanan “En Az Ücret Tanımları” kitabında ikinci  bölüm “Sözleşmeler” bölümünde örnek bir sözleşmeye yer verilmektedir. Sözleşme  İşyerinde Çalışanlar İçin ve Serbest Müşavir ve Mühendis Üyeler için olmak üzere  iki adet yayınlansa da İşletme Sorumlusunun Niteliği maddesi hariç sözleşmeler tamamen aynı kurallara sahiptir.

Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Hizmet Sözleşmesi resmi evrak olarak EMO şubelerinden temin edilmelidir. Üzerinde sayı numaraları bulunan bu sözleşmelerin kullanımı, işletme sorumluluğunun geçerli olması için zorunludur. Yani matbu evrak olarak sözleşmeyi EMO şubelerinden almak ve anlaşmalarda bu sözleşmeleri kullanmak zorunludur. Aksi halde oda uygun olmayan sözleşmeleri onaylamayacağı için işletme sorumluluğu hizmeti geçersiz olacaktır.

İmzalanan sözleşmeler, EMO ya onaylatıldığı günden itibaren yürürlüğe girer. Anlaşma ne zaman yapılırsa yapılsın, aynı yılın son takvim günü(31 Aralık ….) sonlanır. 31 aralık günü anlaşmalar sonlanacağı için yeni yılda anlaşmaların yenilenmesi, yeniden aynı işlemlerden geçerek EMO onayına sunulması gerekmektedir.

Sözleşmeyi yenileyeceğiniz zamanlarda teklifimizi sunmak, uygun bulmanız durumunda sizlerle çalışmak isteriz. Teklif almak için bizle İletişim sayfamızdan veya Mesaj Yaz bölümümüzden irtibat kurunuz.

EMO tarafından yayınlanan örnek sözleşmeye ulaşmak için Tıklayınız