Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu

Elektrik Mühendisleri Odası tarafından verilmiş yetki belgeleri ile  İstanbul , (Çorlu, Çerkezköy) Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, (Gebze, Dilovası, Gölcük, İzmit) Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın   il sınırları dahilinde Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu (Trafo Müşavirliği, Trafo Müşaviri) hizmetleri vermekteyiz…

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu ‘nu üstlendiğimiz tesislerimiz için  4 ayda bir termal kamera ile görüntüleme hizmeti  ve web tabanlı enerji tüketim izleme hizmetini ücretsiz veriyoruz.   Ayrıca paratoner ölçümleri, topraklama ölçümleri, aydınlık seviyesi ölçümleri ve tesisat kontrollerinde en düşük fiyat garantisi veriyoruz.

Bilgi ve Teklif almak için lütfen irtibata geçiniz.

geçiniz.

İstanbul +902164528956 

Kocaeli +902627214525

info@unimens.com

Whatsapp iletişim hattımız: 05395528140

Ortak Posta adresi: info@olcum.com


“Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği” nin 60.Maddesinde geçen “Yüksek Gerilimli Kuvvetli Akım Tesislerinde can ve mal emniyeti bakımından teknik konulardan sorumlu olarak,  bir elektrik mühendisi olması” hükmü uyarınca tesis sınırları içerisinde yüksek gerilim (1000 V üstü gerilim) bulunan bütün tesislerde Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu bulunması zorunludur.

Özetlemek gerekirse, kendi trafosu olan tüm tesislerde yüksek gerilim işletme sorumlusu olması zorunludur

İşletme sorumlusunun yapması gereken görevler, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) şubelerinden temin edilebilen ve yüksek gerilim işletme sorumluluğu anlaşmalarında kullanılması gereken resmi sözleşmelerde yazmaktadır. Bu görevlere İşletme Sorumlusu Görev Tanımı sayfamızdan ulaşabilirsiniz….

İşletme sorumluluğu le ilgili bilgiler için sayfalarımızda bulunan “Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Yönetmeliği” ve “Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliklerine” ulaşabilir veya bizle iletişim kurabilirsiniz…